Home Новини Новое Свято сиру і вина у Львові.
01.12.2023
Свято сиру і вина у Львові. Печать E-mail
Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 
Автор: Irina   
02.10.2010 11:10

Головне гастрономічне свято осені в Україні "Свято сиру і вина" відбудеться у Львові з 8 по 10 жовтня у внутрішьому подвір'ї Ратуші. Здавалося б, що поєднує львів’ян із сиром та вином? Однак сьогодні мало хто знає, що чотири століття тому клімат у Львові був настільки теплим, що виноградники на південних схилах Високого Замку, Личакова, а потім - на пагорбах Кайзервальду, аж до Винників, давали львів'янам щорічно більше сотні бочок вина. Крім цього, львів'яни насолоджувались вишуканим італійським, крітським, іспанським та угорським вином, так як Львів був великим торговим центром.

"Свято сиру і вина" стане хорошою нагодою більше довідатись про культуру сироваріння та традиції виноробства у Львові, відвідати ярмарок, забави, різнопланові розважальні акції, анімації, конкурси, концерти фольклорних колективів та безумовно скуштувати доброго сиру та хорошого вина. Свято чекає на справжніх гурманів!

Сьогодні існує надзвичайно багато видів сирів та сортів вин, а от можливості їх спробувати, насолодитись і обрати улюблені поєднання не так багато. Відтепер така нагода є! Поринути у світ сирів і вин та розібратись з розмаїттям їх видів можна на Міському святі сиру та вина, що запроваджується у місті Львові.

Українці завжди славились любов’ю до сирів, а ще й виготовляють свій неповторний сир – бринзу. Тому необхідно представити широкій споживацькій аудиторії велику кількість виробників, від великих підприємств до народних сироварів, на одному великому фестивалі-ярмарку.

А що може краще смакувати до шматочку смачного сиру, ніж келих доброго вина? Тому до фестивалю підключаються й винороби, які представлять свої найкращі ароматні вироби та зможуть позмагатись за прихильність серед поцінювачів вина – гостей фестивалю.

На фестивалі буде представлено широку культуру виготовлення вина та сиру – продадуть та з'їдять сотні кілограмів сиру і зап'ють найкращим вином.


Мета фестивалю: 

 • впровадити традицію проведення організованого ярмарку двох взаємодоповнюючих продуктів, котрий збирав би широку публіку різних вікових категорій, що під стилізовану розважальну програму могли б ознайомитись і придбати продукцію різних виробників;
 • поширення та розвиток культури споживання вина та сиру.

 

 Програма свята


«Народний двір» :

з 14.00 починають працювати Ярмарок сиру та вина, Дитяча галявина, Майстерня народних ремесл.

 • Ярмарок сиру та вина – дегустація та продаж продукції від великих підприємств та автентичних сироварів і виноробів;
 • Дитяча програма – виготовлення ляльок-мотанок і сирних коників, малювання, розучування народних танців, дитячих пісень, гра на музичних інструментах та інші види розваг;
 •  Майстерня народних ремесел: майстри зі своїм приладдям(ковалі, різьбярі, вишивальниці, ткалі, майстри з виготовлення старовинних музичних інстументів і т.д.), залучатимуть глядачів до роботи над своїми творіннями. Поруч проходитиме продаж виготовлених виробів. 

з 16.00 починає працювати Народна сцена:

 • Народні забави: конкурси та розваги на кмітливість, силу та винахідливість;
 • Автентичні музичні колективи Гуцульщини та Бойківщини;
 • Народні тацювальні колективи Українських Карпат;
 • Справжні горці-трембітарі;
 • Відомі українські етно-колективи

«Джаз, сир, кіно і вино»

з 16:00 розпочинається презентація вишуканих елітних сортів вин та сирів:на території свята буде розташовано стилізовані інтерактивні зони, у котрих виробники будуть проводити дегустації та продаж вин та сирів.

Для створення гарної атмосфери гостям пропонується відповідна програма:

 • Показ класики німого кіноматографу XIX;
 • Колективи доброго львівського джазу;
 • Чуттєве звучання саксофону.
   

Джерело: Свято сиру і вина

Обновлено 02.10.2010 11:35
 

Вы не можете комментировать этот материал без регистрации