Home Новини Новое Підкорення Тянь-Шаня донецькими альпіністами
11.12.2023
Підкорення Тянь-Шаня донецькими альпіністами Печать E-mail
Рейтинг пользователей: / 4
ХудшийЛучший 
Автор: Яна   
20.07.2009 14:58
Тянь-Шань Недоторкані вершини й незвідані ущелини, дзеркальні гладі озер та неприступні схили скель... Тянь-Шань - це не тільки високі білосніжні гори, лише піввіку назад які населяли одні тільки Боги. Це пласт вікової багатошарової культури, різноманітний тваринний світ і велич скельних веж. Саме через ці небезпечні ущелини й скелі в середні століття простягалися нитки "Великого шовкового шляху". Саме через Тянь-Шань у плині багатьох століть відбувалися контакти цивілізацій. І саме ці «небесні гори» в суботу, 18 липня, відправилися підкорювати донецькі шахтарі-альпіністи.

Це сходження друге за час існування проекту «Вугілля Донбасу на вершинах світу». Особливість даної експедиції в тому, що альпіністи не тільки планують перше сходження на один з безіменних піків Тянь-Шаню, з відміткою 5152 м, але й на правах першості привласнити йому ім'я «Пік Шахтарів України». А на знак поваги й пошани до гірняцької праці водрузити на ньому копію скульптурного монументу «Слава Шахтарській Праці», встановленого на Шахтарській площі міста Донецька. Крім того, традиційно підкорювачі піднесуть на вершину шматочки вугілля, добутого власними руками, і водрузять там прапори України, Донецький області й шахтарську символіку. 

 Джерело: ngo.donetsk.ua

Обновлено 20.07.2009 16:39
 

Комментарии   

 
0 #1 ruler 23.07.2009 17:07
обновление
15:25 / 23 июля 2009 г.
Вчера группа Донецких альпинистов, пребывающая в Республике Кыргызстан, по спутниковой связи сообщила о первых шагах экспедиции. Об этом сообщили в пресс-службе Донецкой облгосадминистрации.
Ребятами был разбит лагерь на высоте 3400 м на слиянии ледников Иныльчек и Шакальского под безымянной вершиной с отметкой 5132 м. С этого пространства открывается потрясающий вид на долину Озера Мерцбахера.
Был сделан облет вершины на вертолете. После чего шахтеры-альпини сты приступили к разработке программы первовосхождени я и определению маршрута восхождения.
 

Вы не можете комментировать этот материал без регистрации