Home Новини Новое День міста в Дніпропетровську
01.12.2023
День міста в Дніпропетровську Печать E-mail
Рейтинг пользователей: / 3
ХудшийЛучший 
Автор: Яна   
17.07.2009 17:16
гербВже зовсім скоро Дніпропетровськ буде святкувати чергову річницю свого заснування. Як правило, свято відбувається на початку вересня.
 
До Дня міста Дніпропетровський історичний музей імені Дмитра Яворницького готує одразу два сюрпризи. Про це повідомила під час прес-конференції в ІА "ВРЕМЯ" старший науковий співробітник музею Ганна Москалець.

По-перше, на площі біля пам'ятнику видатному історику й мешканцю Дніпропетровщини відбудеться історична реконструкція. За участі професійних ковалів та майстрів середньовічного бою відбудеться театралізоване змагання з метання списів, стрільби з лука та арбалета, а також у двобоях з використанням різної холодної зброї.


Вибір місця події невипадковий, адже саме на кручах над Монастирським островом свого часу отаман Сірко бився з ногайською ордою. Колориту змаганням мають додати виставки одягу різних епох та територій, а також виступи фольклорних колективів.

Але то не все - за тиждень після козацьких змагань на площі біля історичного музею відбудеться свято гончарів. Кілька майстрів з різних куточків України будуть працювати під відкритим небом, демонструючи своє вміння творити з глини на різних типах кругів - від ручного до сучасного електричного. Звісно, продукцію народного промислу можна буде не тільки побачити, але й купити. Для бажаючих навчитися традиційному вмінню українських майстрів керівництво музею обіцяє майстер-класи.

Також, планується частину проспекту Карла Маркса від Театру опери та балету до площі Леніна перетворити на таке собі містечко народних умільців. Майстри народних ремесел з 10 міст України вже підтвердили свою участь, - розповіла Ірина Зайцева. - Саме ж свято проходитиме під неофіційним лозунгом «Підтримаємо дніпропетровців»: на Європейській площі буде влаштовано показ моделей місцевих дизайнерів, а концертні програми також будуть відбуватися за участі місцевих творчих та музикальних колективів і талантів, які прославили Дніпропетровськ у таких шоу як «Шанс», «Україна має талант!».

Для автолюбителів до Дня міста запланована виставка автомобілів. Прихильники сучасних автівок милуватимуться кращими моделями на площі поблизу оперного театру, а поціновувачів ретроавтомобілів запрошують відвідати виставку на майданчику біля цирку. 

Передбачається також проведення водного та спортивного шоу, своєрідний сюрприз для дітей готується у парку ім.Л.Глоби.

Джерело: Дніпроград. 

 

Обновлено 20.07.2009 17:09
 

Вы не можете комментировать этот материал без регистрации