Home Новини Новое Травневий ярмарок на Галушківській січі
02.12.2023
Травневий ярмарок на Галушківській січі Печать E-mail
Рейтинг пользователей: / 5
ХудшийЛучший 
Автор: Яна   
05.05.2009 18:07
Ярмарок Козаки Кодацької паланки Війська Запорізького низового, майстри народних промислів, спортсмени Обласної Федерації "Бойового гопаку" та прості мешканці села Гречаного Петриківського району відсвяткували 1 травня на свій і трошки національний лад - на свіжому повітрі, з гулянками, піснями, козацьким кулішем, змаганнями і звісно ж, ярмарком.
ярмарок Ярмарка пройшла на території колишнього хутора «Галушківка», який був заснований в кінці XVII століття запорізькими козаками , які селились на території Дикого Поля. Хутір входив до складу Протовчанскої паланки Війська Запорізького. Сьогодні хутір є частиною с. Гречане Петриківського р-ну Дніпропетровської області і є єдиним комплексом. Тут  відтворене, у вигляді макету, козацьке укріплення «Січ» і 3 сільські садиби, що були збудовані в кінц ярмарокі XIX ст. В першій садибі розташовані корчма та музей сільського побуту, друга – це дім художника, тут можна зeпинитися на нічліг, відпочити в домі. Третя - садиба гончара - знаходиться на реконструкції.
 
Гарматні постріли сповістили про початок заходу! І ще не розвіявся гарматний дим, як на майдан з гиками та посвистами на конях влетіли козачата - вихованці Протовчанської паланки, які показали, як вправно вони їздять верхи. Згодом їх змінили творчі колективи зі співами та тацями. Федерація «Бойового гопака»  знову дивувала присутніх своїми показовими виступами, особливо зі зброєю.

музей Ярмарок у цей час вже розгорнувся на повну, з яток почалася жвава торгівля сувенірами та різноманітними дрібничками ручної роботи. А з подвір'я садиби вже потягло димом та смачними запахами різноманітних страв, яких було чимало.

Варто також відзначити і те , що козаки не забули , що на Великодні свята не годиться забувати про тих хто  не може самостійно долучитись до таких заходів. На ярмарок потрапили вихованці Навчально-реабілітаційного центру "Горлиця» , а фірма «Мушкетер» забезпечила дітям солодке життя своїм морозивом , печивом , та глазурованими сирками. Козаки ж частували дітлахів кулішем та узваром з домашніми пиріжками.
 
 
При підготовці статті використані матеріали віника Дніпроград.  
Обновлено 05.05.2009 18:27
 

Вы не можете комментировать этот материал без регистрации